A parkoló egy bölcsőde udvarán van felfestve. A távműködtetésű kaput kaputelefonon keresztül lehet kinyittatni. A kijelölt terület bőven elegendő helyet biztosít a kerekesszékkel közlekedők számára. A felfestett mozgássérült piktogram elég kicsire sikerült, de összességében teljesen nyilvánvaló, hogy mire szolgál a megjelölt felület. Szimpatikus ötlet, hogy a parkolótábla mellé egy tájékoztató táblát is kitettek a bölcsődéről. (Utóbbi táblának azért van két szépséghibája; egyrészt nem szép, másrészt nincs a legjobb helyen, mert ha tényleg beparkol ide valaki, a kocsitól nem biztos, hogy meg is tudja nézni a táblát.)
Akadálymentes parkoló aszfaltra festve, táblával.
Az alábbi akadálymentes, csúnyább nevén mozgáskorlátozott parkoló szintén egy bölcsődéhez tartozik, ez azonban közterületen van, így bárki által szabadon megközelíthető (ami nem baj természetesen). A hely megfelelően, táblával és felfestéssel is meg van jelölve. A parkoló ugyan fordítva van felfestve – a kormány mögött ülő ember orral előre épp a felfestett kiszálló sávra kénytelen ráállni -, de mivel a parkoló előtt bőven van hely megfordulni is, ez nem jelent semmilyen problémát. Egyébként sem fontos, hogy az autó hol áll a kijelölt területen belül (annak csak közös közlekedő sávval ellátott parkolóknál van jelentősége). A lényeg, hogy a parkoló elég nagy legyen a ki- és beszálláshoz.
Fordítva felfestett parkolóhely.
Szintén közterületen kijelölt parkoló, egy óvoda előtt. Hely is, festék is volt bőven, két közlekedő sáv is jutott a parkolónak. Feleslegesnek felesleges, de hibának nem hiba, így is, úgy is legfeljebb egy kocsi áll ide, remélhetőleg. Viszont a táblával, bár nem régóta volt ott, máris elbánt az élet.
Egy parkoló, két közlekedő sáv.
A fenti mozgássérült parkolóhelyek bár nem túl szépek (mitől is lennének azok), de mindegyik közel van a bejárathoz, könnyen megközelíthető, jól látható (igaz, a felfestések mindhárom esetben frissek voltak még) és kényelmesen használható. Tulajdonképpen mindegyikről elmondható, hogy:
Sikerült.