Asztallap simaságú területen található a képeken látható egészségügyi intézmény. Ismeretlen okból az épület mégis egy három méter magas buckára épült, hatalmas előkerttel. Az épület földszintjét garázsok (tárolók?) foglalják el, ezért a rendelő az emeletre került. A ház előtti igen nagy területet feltöltötték, a mesterséges lejtőre – ezt néztük korábban “buckának” – épített tereplépcsőn lehetett az emeleti szintet megközelíteni. Az előkert előnye, hogy az utólagos akadálymentesítés során simán elfért rajta ez a hatkarú, kb. 150 négyzetméter területet elfoglaló rámparendszer előlépcsőkkel, parkolókkal együtt.
A település egyetlen buckájára épült a rendelő.
Az akadálymentes parkoló mellől indul a túra felfelé
A képeket elnézve érthetőnek tűnik az OTÉK (Országos Településrendezési és Építési Követelmények – 253/1997. (XII. 20.) Korm. rendelet) módosítása; 2008. szeptembere óta rámpával legfeljebb 180 cm szintkülönbség hidalható át (egyébként ez is durván 40 m rámpát jelent…).
A rámpa tetejéről szép kilátás nyílik a falura.
Minden esetleges furcsasága ellenére azonban a rámpa gyakorlatilag kifogástalan; 5%-os lejtésű, megfelelő szélességű, a pihenői kényelmesek, a burkolata csúszásmentes térkő, kerékvető szegéllyel, kontrasztos színű, kétoldali, kétsoros kapaszkodóval szerelték fel.
Többszáz méternyi kapaszkodó.
Hibát, mint mindenhol, itt is lehet találni persze (pl. a kapaszkodók nem teljesen akadálymentesek az oszlopokhoz való rögzítési mód miatt, a pihenőket is lehetett volna jelölni valahogyan), erre a tiszteletet parancsoló méretű rámpára akkor sem lehet mást mondani:
Sikerült.
További bejegyzések az épületről